רישיון יצרן

רישיון יצרן

מהו רישיון יצרן?

רישיון יצרן הינו אישור שניתן למפעל או יצרן מזון על-ידי מדינת ישראל ומשרד הבריאות במטרה לאפשר פיקוח על היצור המקומי של המזון בארץ ובכך לשמור על בריאות הציבור.

כל עסק הפועל בישראל ומבצע תהליכי הכנה, ייצור, אריזה, שיווק, אחסון, תפעול וכדומה של מוצרי מזון מוגמרים או בחומרי גלם שונים לתעשיית המזון מחויב ברישיון יצרן כגון: יצרני מזון, אטליזים, מפעלי ייצור, קייטרינג, מחסנים לאחסון מזון, מאפיות, קונדיטוריות ועוד.

עסקים בתחום ההסעדה, דוכני מזון, מסעדות, מרכולים וכדומה אינם זקוקים לרישיון יצרן אלא לרישיון עסק.

יש להבחין בין רישיון יצרן לבין רישיון עסק אשר מונפק על ידי הרשות ומשרד הבריאות מהווה את אחד הגורמים המאשרים. המחזיק ברישיון יצרן מחויב להחזיק במקביל גם ברישיון עסק.

את התוכנית/בקשה יש להגיש לרשות המקומית בשלושה עותקים או יותר, בהתאם לדרישות הרשות  המקומית. ניתן להביא את התוכנית לדיון מוקדם במשרד הבריאות, וזאת, במסגרת בקשה לקבלת חוות דעת מקדמית, לאחר תיאום וקבלת אישור ראשוני של הרשות המקומית.

שלבי הגשת הבקשה לרישיון יצרן

מעוניינים לקבל רישיון יצרן? אם גם אתם מוצאים את עצמכם חוששים מהליך ביורוקרטי סבוך ומתיש שיגזול מזמנכם ויגרום לכם טרדה מרובה, ואם גם לכם חשוב לנהל את התהליך ביעילות מקסימלית ובמינימום זמן, חשוב שלא תתפשרו על ליווי אישי מקצועי וצמוד לכל אורך הדרך.

רוצים לשמוע עוד?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם