נגישות ובטיחות

נגישות ובטיחות

נושא הנגישות בחוק הישראלי

נושא הנגשת המבנים בישראל הולך וצובר תאוצה. על פי החוק בישראל, יש לדאוג להנגשת מבנים ושירותים עבור אנשים בעלי מוגבלויות שונות.  
נכון להיום, הדרישה מעוגנת בחוק, ולכן, אם הנכם בדרך להקמת עסק או בעלי עסק, חשוב שתיתנו דעתכם על נושא הנגישות ותשכרו את שירותיו של יועץ נגישות מומחה אשר יוודא את כשירותו של העסק כחוק.

כעשירית מכלל האוכלוסייה בישראל כוללת אנשים הסובלים ממוגבלויות כאלה ואחרות. לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד נוחות ועצמאות. הסדרי נגישות מטרתם לאפשר לאנשים עם מוגבלות להשתתף ולהשתלב בחברה בקלות.
חובת ההנגשה חלה על מקומות ציבוריים (כגון מוסדות לימוד וגנים, מוסדות תרבות וכן הלאה), מקומות עבודה ובנייני מגורים הכוללים מינימום 6 דירות, ועסקים. חובת ההנגשה חלה גם על שירותים מסוימים כולל שירותי בריאות, דת ואף אינטרנט.

האחראים על ההנגשה הם בעלי המקום, בין אם מדובר בבעלים של עסק פרטי, מנהלי מוסד או רשות עירונית. הפרת חובת ההנגשה יכולה לגרור הגשת תביעה פלילית ותשלום פיצויים וקנסות בסכומים גבוהים.

איך מנגישים את העסק כחוק?

הנגשת מבנה או שירות יכולה להערים קשיים בפתיחת עסק חדש, חידוש רישיון עסק וקבלת היתרי בנייה. הליך ההנגשה נמשך זמן ומצריך ידע מקצועי, חשיבה, תכנון, משאבים, יישום בשטח ועמידה בתנאי הבירוקרטיה ודרישות החוק. אי עמידה בדרישות הנגישות עשוי לגרור קנסות, אי חידוש הרשיון עסק או שלילתו.

תפקידו של יועץ הנגישות הינו התאמת השירות, המבנה או העסק והנגשתו באמצעות עזרים שונים וכלים מקצועיים ואישור התאמות המבנה והסביבה, לרבות כניסה למבנה, שילוט מנחה, חנייה, שירותים מותאמים, מעלית, מעקות ועוד. על היועץ להיות בקיא בסעיפי החוק המחייבים והדרישות הרגולטוריות ובעל ידע וניסיון ביישום פתרונות פרקטיים והתאמתם לסוגי השירותים השונים.

אישור נגישות מורכב מ2 אישורים: מתו"ס ושירות. לא כל יועץ נגישות יכול לתת אישור שירות.
לכן שבוחרים יועץ, חשוב לוודא שיש לו אישור לתת גם אישור למתו"ס וגם אישור שירות. אחרת יידרשו 2 יועצים שונים לשני האישורים.

מחפשים יועץ נגישות מוסמך? אם אינכם מתפשרים על שירות מקצועי, אמין, אישי ויעיל לכל אורך הדרך, אנחנו כאן בשבילכם!

משרדנו פועל להביא כל לקוח לעמידה מלאה בתקנות הנגישות הקבועות בחוק ולמתן גישה אופטימלית לבעלי מוגבלויות, וזאת, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ולתקציב העומד לרשותו ותוך חתירה לחיסכון מקסימלי בעלויות הנלוות. זאת ועוד, מומחינו יוודאו כי העסק יאושר ברשות, במטרה למנוע עיכובים מיותרים לקראת מתן הרישיון.

רוצים לשמוע עוד?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם