נגישות

נושא הנגשת המבנים בישראל הולך וצובר תאוצה. על פי החוק בישראל, יש לדאוג להנגשת מבנים ושירותים עבור אנשי בעלי מוגבלות שונים. נכון להיום, הדרישה מעוגנת בחוק, ולכן, אם הנכם בדרך להקמת עסק או בעלי עסק, חשוב שתיתנו דעתכם על נושא הנגישות ותשכרו את שירותיו של יועץ נגישות מומחה אשר יוודא את כשירותו של העסק כחוק.

כעשירית מכלל האוכלוסייה בישראל, הנם אנשים הסובלים ממוגבלויות כאלה ואחרות. לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד נוחות ועצמאות. הסדרי נגישות מטרתם לאפשר לאנשים עם מוגבלויות להשתתף ולהשתלב בחברה בקלות.
חובת ההנגשה חלה על מקומות ציבוריים (כגון מוסדות לימוד וגנים, מוסדות תרבות וכן הלאה), מקומות עבודה ובנייני מגורים הכוללים מינימום 6 דירות, ועסקים.
חובת ההנגשה חלה גם על שירותים מסוימים כולל שירותי בריאות, ודת אף אינטרנט.

האחראים על ההנגשה הם בעלי המקום, בין אם מדובר בבעלים של עסק פרטי, מנהלי מוסד או רשות עירונית. הפרת חובת ההנגשה יכולה לגרור הגשת תביעה פלילית ותשלום פיצויים וקנסות בסכומים גבוהים.הנגשת מבנה או שירות יכול להערים קשיים בפתיחת עסק חדש, חידוש רישיון עסק וקבלת היתרי בנייה.
הליך ההנגשה נמשך זמן ומצריך ידע מקצועי, חשיבה, תכנון, משאבים, יישום שטח ועמידה בתנאי הבירוקרטיה ודרישות החוק. אי עמידה בדרישות הנגישות עשוי לגרור קנסות, אי חידוש הרישיון עסק ו/או שלילתו.

תפקידו של יועץ הנגישות הוא התאמת השירות, המבנה או העסק והנגשתו באמצעות עזרים שונים וכלים מקצועיים ואישור התאמות המבנה והסביבה, לרבות כניסה למבנה, שילוט מנחה, חנייה, שירותים מותאמים, מעלית, מעקות ועוד. על היועץ להיות בקיא בסעיפי החוק המחייבים והדרישות הרגולטוריות ובעל ידע וניסיון ביישום פתרונות פרקטיים והתאמתם לסוגי השירותים השונים.
 

אישור נגישות מורכב מ 2 אישורים: מתו"ס ושירות. לא כל יועץ נגישות יכול לתת אישור שירות.
לכן שבוחרים יועץ, חשוב לוודא 
שיש לו אישור לתת גם אישור למתו"ס וגם אישור שירות. אחרת יידרשו 2 יועצים שונים לשני האישים.

 

 

מחפשים יועץ נגישות מוסמך? אם אינכם מוותרים על שירות מקצועי, אמין, אישי ויעיל לכל אורך הדרך, אנחנו כאן בשבילכם!

 

 

 

 

03-9528798

03-9529935​

משה לוי 11, ראשון לציון מיקוד 7565828​

פרטי התקשרות